Bu sayfa Türkçe olarak mevcuttur.

Siteyi görüntülemek için tercih ettiğiniz dili seçin

Doğalgaz Takası

PrimeXBT’nin ödüllü platformu ile doğal gaz ticareti yapın. Düşük ücretlerden ve gelişmiş işlem özelliklerinden yararlanın

Doğal Gaz Ticareti

Doğal gaz, emtia endüstrisinin enerji segmentinde önemli bir rol oynamaktadır. Doğal gaz, ABD enerji kullanımının % 25'ini oluşturmakta ve uzun vadeli bir talebe sahiptir. PrimeXBT'de NAT.GAS kodu altında işlem görmektedir.

Doğal gaz, arz kaynaklı fiyat dalgalanmalarına ve küresel ekonomik faktörlere bağlı olarak piyasalarda en çok işlem gören emtialardan biridir. PrimeXBT'de tacirlere kazanan stratejiler için gelişmiş işlem araçları ve düşük işlem ücretleri sunulmaktadır.

Yerleşik grafik gösterim sistemleri, hızlı işlem gerçekleştirme zamanı ve gelişmiş işlem araçları için PrimeXBT ödüllü platformunu kullanın.

Neden doğal gazı PrimeXBT ile alıp satmalısınız

 • Başlaması kolayHızlı ve kolay kayıt ve düşük minimum para yatırma limitiyle dakikalar içinde işlem yapmaya başlayın
 • Düşük işlem ücretleriÜcretlerden tasarruf edin! Mevcut varlıklarla işlem yaparken PrimeXBT’nin düşük komisyon oranlarından ve düşük spreadlerinden yararlanın
 • Güvenli ticaretKişisel verilerinizin ve paranızın her zaman güvende olmasını sağlayan PrimeXBT’nin güvenlik özelliklerinin keyfini çıkarın.
 • Sınıfının en iyisi takas platformuPrimeXBT’nin ödüllü yazılımı, yatırımcılara profesyonel işlem araçları sunar. Kripto paralara, hisse senedi endekslerine, emtialara ve dövize tek bir hesaptan erişin!
Birkaç dakika içinde işlem yapmaya başlayın!

Doğal gaz marjin ticareti nasıl çalışır?

PrimeXBT, Doğal Gaz ile marjin ticareti yapmanıza izin verir. Marjin ticareti, tacirin hesabında bulunan sermayeden daha büyük bir Doğal Gaz pozisyonu açtığı süreçtir. Bu, tacirin daha fazla doğal gaz satın almak için kendi sermayesini kullanmak yerine PrimeXBT'den borç para aldığı anlamına gelir. İşleminiz başarılı olursa, kârınız katlanır, ancak doğal gaz işleminiz ters istikamette gelişirse kayıplarınız da büyüyebilir.

Kaldıraçlı doğal gaz ticaretinin faydaları

 • Katlanmış kârlarMarjin ticareti yatırılan tutarlardan daha büyük miktarlarla işlem yapabilmek olarak bilinir. Marjin ticareti potansiyel kârı artırmanın en etkili yollarından biridir
 • ÇeşitlendirmeMarjin ticareti, yatırımcının hesabında başka pozisyonlar açmak için kullanılabilecek sermaye kalması anlamına gelir. Çeşitlendirme piyasa riskini azaltmaya yarar.
 • Piyasa düşüşlerinden kazanma.Marjin ticareti, yatırımcılara hem yükselen hem de düşen piyasadan kâr elde etmek için uzun ve kısa pozisyonlar açma imkanı sunar.

Doğal Gaz kaldıraçlı işlem örneği

Örneğin, yatırımcı doğal gazda 2.000 dolarlık bir uzun pozisyonu açar ve doğal gaz % 10 artarsa, 5x kaldıraç etkisiyle bu artış % 50 veya 1.000 dolar olur. Kaldıraç olmadan benzer bir spot işlem sadece % 10 veya 200 dolar kâr ile sonuçlanacaktır.

Yasal Uyarı: Marjin işlem doğası gereği açtığınız pozisyonun tersi yönünde hareket olması halinde ortaya çıkacak riske sahiptir. Asla % 100 kaldıraç kullanmamalı ve kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamalısınız.

Geleneksel alım satımda normal takas
Geleneksel alım satımda normal takas
PrimeXBT'yle kaldıraçlı takas
PrimeXBT'yle kaldıraçlı takas

Doğal gaz ticaretine nasıl başlanır

 • 1
  Hesabını oluştur
  <b>Hesap Oluşturun</b>Bir dakikadan daha az bir sürede PrimeXBT'de hesap açın. Başlamak için geçerli bir e-posta yazınız.
 • 2
  Hesabınıza para yatırın
  Kişisel yatırım hesabınıza kolayca para yatırın. Para yatırma işleminden herhangi bir ücret almıyoruz.
 • 3
  Ticarete başlayın
  İşlem platformuna ve hesabınıza ilk parayı yatırdıktan hemen sonra endeksler ile işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
Hemen hesap açın
Hesap açmak ücretsizdir, ve para yatırma veya işlem yapma zorunluluğu yoktur.
warning icon Risk Uyarısı: Sermayeniz risk altında. Kaldıraçlı ürünler herkes için uygun olmayabilir. Lütfen bizim Risk Açıklaması