Bu sayfa Türkçe olarak mevcuttur.

Siteyi görüntülemek için tercih ettiğiniz dili seçin

Altın Takası

Ödüllü PrimeXBT platformu ile altın piyasasında işlem yapmaya başlayın. Gelişmiş işlem araçlarımızla hem fiyatların yükselmesinden hem de düşmesinden yararlanın

Altın ticareti yapın

Altın, zamanın başlangıcından beri işlem görmüş ve yüzyıllar boyunca tarihin en çok işlem gören varlığı haline gelmiştir. Önceleri eşya, arazi veya hayvan alımı için kullanılan kıymetli metal altın daha sonra para birimi ve mücevher olarak kullanılmıştır.

Günümüzde çevrimiçi altın ticareti yaygındır ve altının fiyatını çeşitli faktörler belirlemektedir. PrimeXBT, yatırımcılara bir dizi gelişmiş işlem araçları ile başarılı alım satım stratejileri geliştirme ve altın piyasalarına kolayca erişim imkanı sunar.

PrimeXBT, altın ve diğer popüler piyasalardan yararlanmak isteyen yatırımcılar için tasarlanmıştır. Düşük ücretlerle kârınızı koruyun, emirlerinizi anında gerçekleştirin ve platformdaki banka sınıfı güvenlik sistemi ile paranızın ve verilerinizin güvende olduğundan emin olun.

Neden Altını PrimeXBT ile alıp satmalısınız

 • Başlaması kolayHızlı ve kolay kayıt ve düşük minimum para yatırma limitiyle dakikalar içinde işlem yapmaya başlayın
 • Düşük işlem ücretleriÜcretlerden tasarruf edin! Mevcut varlıklarla işlem yaparken PrimeXBT’nin düşük komisyon oranlarından ve düşük spreadlerinden yararlanın
 • Güvenli ticaretKişisel verilerinizin ve paranızın her zaman güvende olmasını sağlayan PrimeXBT’nin güvenlik özelliklerinin keyfini çıkarın.
 • Sınıfının en iyisi takas platformuPrimeXBT’nin ödüllü yazılımı, yatırımcılara profesyonel işlem araçları sunar. Kripto paralara, hisse senedi endekslerine, emtialara ve dövize tek bir hesaptan erişin!
Birkaç dakika içinde işlem yapmaya başlayın!

Altın marjin ticareti nasıl çalışır?

Marjin ticareti altın fiyatları üzerinden spekülasyon yapmak için çok popüler bir yöntemdir. Marjin ticareti, tacirin daha büyük pozisyonlar açmak için PrimeXBT'den borç alması ve toplam pozisyonun sadece marj olarak bilinen küçük bir kısmını yatırması anlamına gelir. Esasen marjin ticareti başarılı işlemlerde karlılığı artırır.

Bu durum, tacirin açtığı pozisyonun yatırdığı paradan daha büyük olması nedeniyle altın işlemlerinde potansiyel olarak daha büyük kâr sağlar, ancak ters yönde gelişen bir işlemin kayıplarının da beklenenden daha büyük olacağı unutulmamalıdır.

Kaldıraçlı altın ticaretinin faydaları

 • Katlanmış kârlarMarjin ticareti yatırılan tutarlardan daha büyük miktarlarla işlem yapabilmek olarak bilinir. Marjin ticareti potansiyel kârı artırmanın en etkili yollarından biridir
 • ÇeşitlendirmeMarjin ticareti, yatırımcının hesabında başka pozisyonlar açmak için kullanılabilecek sermaye kalması anlamına gelir. Çeşitlendirme piyasa riskini azaltmaya yarar.
 • Piyasa düşüşlerinden kazanma.Marjin ticareti, yatırımcılara hem yükselen hem de düşen piyasadan kâr elde etmek için uzun ve kısa pozisyonlar açma imkanı sunar.

Altın kaldıraçlı işlem örneği

Örneğin, yatırımcı altında 2.000 dolarlık bir uzun pozisyonu açar ve altın % 10 artarsa, 5x kaldıraç etkisiyle bu artış % 50 veya 1.000 dolar olur. Kaldıraç olmadan benzer bir spot işlem sadece % 10 veya 200 dolar kâr ile sonuçlanacaktır.

Yasal Uyarı: Marjin işlem doğası gereği açtığınız pozisyonun tersi yönünde hareket olması halinde ortaya çıkacak riske sahiptir. Asla % 100 kaldıraç kullanmamalı ve kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazlası ile işlem yapmamalısınız.

Geleneksel alım satımda normal takas
Geleneksel alım satımda normal takas
PrimeXBT'yle kaldıraçlı takas
PrimeXBT'yle kaldıraçlı takas

Altın ticaretine nasıl başlanır

 • 1
  Hesabını oluştur
  <b>Hesap Oluşturun</b>Bir dakikadan daha az bir sürede PrimeXBT'de hesap açın. Başlamak için geçerli bir e-posta yazınız.
 • 2
  Hesabınıza para yatırın
  Kişisel yatırım hesabınıza kolayca para yatırın. Para yatırma işleminden herhangi bir ücret almıyoruz.
 • 3
  Ticarete başlayın
  İşlem platformuna ve hesabınıza ilk parayı yatırdıktan hemen sonra endeksler ile işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
Hemen hesap açın
Hesap açmak ücretsizdir, ve para yatırma veya işlem yapma zorunluluğu yoktur.
warning icon Risk Uyarısı: Sermayeniz risk altında. Kaldıraçlı ürünler herkes için uygun olmayabilir. Lütfen bizim Risk Açıklaması