Bu sayfa Türkçe olarak mevcuttur.

Siteyi görüntülemek için tercih ettiğiniz dili seçin

Hang Seng 50 ticareti

Hang Seng 50 endeksi ile işlem yapın, düşük ücretler ve güçlü işlem araçlarıyla yükselen ve düşen fiyatlardan yararlanın

Hang Seng 50 alın satın

Hang Seng 50 endeksi, Hong Kong, Şanghay ve Shenzhen borsalarında işlem gören önde gelen 50 Çin merkezli şirketi temsil eden bir borsa endeksidir. Endeks; Çin ana karasından A hisselerini, Hong Kong'dan H hisselerini, ana kara Çin dışında kurulan şirketlerden Hong Kong'da alınıp satılan Red Chips hisse senetlerini ve özel sektör geçmişi olan şirketlerden Hong Kong'da işlem gören P Chips hisselerini kapsamaktadır.

PrimeXBT, Hang Seng 50 piyasasında alım satım yapmak için gerekli tüm araçları yatırımcılara sunan, son teknoloji, çevrimiçi bir işlem platformudur.

Neden Hang Seng 50'yi PrimeXBT ile alıp satmalısınız

 • Başlaması kolayHızlı ve kolay kayıt ve düşük minimum para yatırma limitiyle dakikalar içinde işlem yapmaya başlayın
 • Düşük işlem ücretleriÜcretlerden tasarruf edin! Mevcut varlıklarla işlem yaparken PrimeXBT’nin düşük komisyon oranlarından ve düşük spreadlerinden yararlanın
 • Güvenli ticaretKişisel verilerinizin ve paranızın her zaman güvende olmasını sağlayan PrimeXBT’nin güvenlik özelliklerinin keyfini çıkarın.
 • Sınıfının en iyisi takas platformuPrimeXBT’nin ödüllü yazılımı, yatırımcılara profesyonel işlem araçları sunar. Kripto paralara, hisse senedi endekslerine, emtialara ve dövize tek bir hesaptan erişin!
Birkaç dakika içinde işlem yapmaya başlayın!

Kaldıraçlı Hang Seng ticareti nasıl çalışır?

Hang Seng 50 marjin ticareti, PrimeXBT'den ek borç fon alarak sermayenizden daha büyük işlem yapmanıza izin verir. Açtığınız pozisyon için gerekli olan tutarın tamamını yatırmanız gerekmez, bunun yerine marjin teminat olarak kullanılır.

Hang Seng 50 marjin ticaretiniz başarılı olursa ek kâr kazanırsınız, ancak işleminizin başarısız olması durumunda zararınızın da katlanma riski vardır.

Kaldıraçlı Hang Seng ticaretinin faydaları

 • Katlanmış kârlarMarjin ticareti yatırılan tutarlardan daha büyük miktarlarla işlem yapabilmek olarak bilinir. Marjin ticareti potansiyel kârı artırmanın en etkili yollarından biridir
 • ÇeşitlendirmeMarjin ticareti, yatırımcının hesabında başka pozisyonlar açmak için kullanılabilecek sermaye kalması anlamına gelir. Çeşitlendirme piyasa riskini azaltmaya yarar.
 • Piyasa düşüşlerinden kazanma.Marjin ticareti, yatırımcılara hem yükselen hem de düşen piyasadan kâr elde etmek için uzun ve kısa pozisyonlar açma imkanı sunar.

Hang Seng 50 kaldıraçlı işlem örneği

Örneğin, yatırımcı Hang Seng 50'de 2.000 dolarlık bir uzun pozisyonu açar ve % 10 artarsa, 5x kaldıraç etkisiyle bu artış % 50 veya 1.000 dolar olur. Kaldıraç olmadan benzer bir spot işlem sadece % 10 veya 200 dolar kâr ile sonuçlanacaktır.

Yasal Uyarı: Marjin işlem doğası gereği açtığınız pozisyonun tersi yönünde hareket olması halinde ortaya çıkacak riske sahiptir. Asla % 100 kaldıraç kullanmamalı ve kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazlası ile işlem yapmamalısınız.

Geleneksel alım satımda normal takas
Geleneksel alım satımda normal takas
PrimeXBT'yle kaldıraçlı takas
PrimeXBT'yle kaldıraçlı takas

Hang Seng 50 ticaretine nasıl başlanır

 • 1
  Hesabını oluştur
  <b>Hesap Oluşturun</b>Bir dakikadan daha az bir sürede PrimeXBT'de hesap açın. Başlamak için geçerli bir e-posta yazınız.
 • 2
  Hesabınıza para yatırın
  Kişisel yatırım hesabınıza kolayca para yatırın. Para yatırma işleminden herhangi bir ücret almıyoruz.
 • 3
  Ticarete başlayın
  İşlem platformuna ve hesabınıza ilk parayı yatırdıktan hemen sonra endeksler ile işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
Hemen hesap açın
Hesap açmak ücretsizdir, ve para yatırma veya işlem yapma zorunluluğu yoktur.
warning icon Risk Uyarısı: Sermayeniz risk altında. Kaldıraçlı ürünler herkes için uygun olmayabilir. Lütfen bizim Risk Açıklaması