Bu sayfa Türkçe olarak mevcuttur.

Siteyi görüntülemek için tercih ettiğiniz dili seçin

NASDAQ 100 ticareti

PrimeXBT’nin ödüllü platformu ile NASDAQ 100 ticareti yapın. Düşük ücretlerden ve gelişmiş işlem özelliklerinden yararlanın

NASDAQ 100 ticareti yapın

NASDAQ 100 Endeksi, NASDAQ borsasında bulunan en büyük ve en fazla işlem gören 100 ABD şirketinin sepetidir. Endeks; perakende, biyoteknoloji, endüstri, teknoloji, sağlık gibi yatırım bankalarının bulunduğu finans sektörü dışında kalan sektörlerden oluşmaktadır.

NASDAQ 100, sektör lideri teknoloji firmalarına olan yakınlığı ile son birkaç yıldır en iyi performans gösteren endeks olmuş ve diğer çok bilinen ABD endekslerini geride bırakmıştır.

PrimeXBT, gelişmiş işlem araçları ile hem yükselen hem de düşen piyasalarda yatırımcıların NASDAQ 100 işlemlerinde kâr etmelerini sağlar.

Neden NASDAQ 100'ü PrimeXBT ile alıp satmalısınız

 • Başlaması kolayHızlı ve kolay kayıt ve düşük minimum para yatırma limitiyle dakikalar içinde işlem yapmaya başlayın
 • Düşük işlem ücretleriÜcretlerden tasarruf edin! Mevcut varlıklarla işlem yaparken PrimeXBT’nin düşük komisyon oranlarından ve düşük spreadlerinden yararlanın
 • Güvenli ticaretKişisel verilerinizin ve paranızın her zaman güvende olmasını sağlayan PrimeXBT’nin güvenlik özelliklerinin keyfini çıkarın.
 • Sınıfının en iyisi takas platformuPrimeXBT’nin ödüllü yazılımı, yatırımcılara profesyonel işlem araçları sunar. Kripto paralara, hisse senedi endekslerine, emtialara ve dövize tek bir hesaptan erişin!
Birkaç dakika içinde işlem yapmaya başlayın!

NASDAQ 100 marjin ticareti nasıl çalışır?

Marjin ticareti, NASDAQ 100'de işlem yaparken büyük kâr fırsatları sunar, ancak belirli riskleri de beraberinde taşır. NASDAQ 100'de işlem yapmak istediğinizde, pozisyon değerinin tamamını yatırmak zorunda kalmazsınız, bunun yerine marjı teminat olarak kullanırsınız, gerisini de PrimeXBT size sağlayacaktır.

NASDAQ 100'de yaptığınız marjin işleminiz başarılı olursa, ek kâr kazanabilirsiniz. Ancak işleminiz başarısız olursa kayıpların da katlanma riski bulunmaktadır.

Kaldıraçlı NASDAQ 100 ticaretinin faydaları

 • Katlanmış kârlarMarjin ticareti yatırılan tutarlardan daha büyük miktarlarla işlem yapabilmek olarak bilinir. Marjin ticareti potansiyel kârı artırmanın en etkili yollarından biridir
 • ÇeşitlendirmeMarjin ticareti, yatırımcının hesabında başka pozisyonlar açmak için kullanılabilecek sermaye kalması anlamına gelir. Çeşitlendirme piyasa riskini azaltmaya yarar.
 • Piyasa düşüşlerinden kazanma.Marjin ticareti, yatırımcılara hem yükselen hem de düşen piyasadan kâr elde etmek için uzun ve kısa pozisyonlar açma imkanı sunar.

NASDAQ 100 kaldıraçlı işlem örneği

Örneğin, yatırımcı NASDAQ 100'de 2.000 dolarlık bir uzun pozisyonu açar ve % 10 artarsa, 5x kaldıraç etkisiyle bu artış % 50 veya 1.000 dolar olur. Kaldıraç olmadan benzer bir spot işlem sadece % 10 veya 200 dolar kâr ile sonuçlanacaktır.

Yasal Uyarı: Marjin işlem doğası gereği açtığınız pozisyonun tersi yönünde hareket olması halinde ortaya çıkacak riske sahiptir. Asla % 100 kaldıraç kullanmamalı ve kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazlası ile işlem yapmamalısınız.

Geleneksel alım satımda normal takas
Geleneksel alım satımda normal takas
PrimeXBT'yle kaldıraçlı takas
PrimeXBT'yle kaldıraçlı takas

NASDAQ 100 ticaretine nasıl başlanır

 • 1
  Hesabını oluştur
  <b>Hesap Oluşturun</b>Bir dakikadan daha az bir sürede PrimeXBT'de hesap açın. Başlamak için geçerli bir e-posta yazınız.
 • 2
  Hesabınıza para yatırın
  Kişisel yatırım hesabınıza kolayca para yatırın. Para yatırma işleminden herhangi bir ücret almıyoruz.
 • 3
  Ticarete başlayın
  İşlem platformuna ve hesabınıza ilk parayı yatırdıktan hemen sonra endeksler ile işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
Hemen hesap açın
Hesap açmak ücretsizdir, ve para yatırma veya işlem yapma zorunluluğu yoktur.
warning icon Risk Uyarısı: Sermayeniz risk altında. Kaldıraçlı ürünler herkes için uygun olmayabilir. Lütfen bizim Risk Açıklaması