Bu sayfa Türkçe olarak mevcuttur.

Siteyi görüntülemek için tercih ettiğiniz dili seçin

Nikkei 255 ticareti

Japonya'nın en popüler hisse senedi endeksinin yükselen ve düşen fiyatlarından yararlanmak için Nikkei 255'te hem uzun hem de kısa pozisyonlarla işlem yapın

Nikkei 225 Ticareti

Nikkei 225, Japon hisse senetlerinin önde gelen ve en saygın endeksidir. Japonya Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören en büyük 225 düşük riskli, güvenilir, tanınmış şirketi takip eden fiyat ağırlıklı bir endekstir. Nissan, Panasonic ve Canon gibi bazı büyük küresel markalar bu borsada işlem görmekte ve Nikkei 225'de yer almaktadır.

PrimeXBT, Nikkei 225 piyasasında alım satım yapmak için gerekli tüm araçları yatırımcılara sunan, son teknoloji, çevrimiçi bir işlem platformudur.

Neden Nikkei 225'i PrimeXBT ile alıp satmalısınız

 • Başlaması kolayHızlı ve kolay kayıt ve düşük minimum para yatırma limitiyle dakikalar içinde işlem yapmaya başlayın
 • Düşük işlem ücretleriÜcretlerden tasarruf edin! Mevcut varlıklarla işlem yaparken PrimeXBT’nin düşük komisyon oranlarından ve düşük spreadlerinden yararlanın
 • Güvenli ticaretKişisel verilerinizin ve paranızın her zaman güvende olmasını sağlayan PrimeXBT’nin güvenlik özelliklerinin keyfini çıkarın.
 • Sınıfının en iyisi takas platformuPrimeXBT’nin ödüllü yazılımı, yatırımcılara profesyonel işlem araçları sunar. Kripto paralara, hisse senedi endekslerine, emtialara ve dövize tek bir hesaptan erişin!
Birkaç dakika içinde işlem yapmaya başlayın!

Kaldıraçlı Nikkei 225 ticareti nasıl çalışır?

Marjin ticareti, Nikkei 225 ve diğer endeks ve piyasalarda tacirler tarafından iyi bilinen popüler bir yöntemdir. Bu yöntemde tacirler kârlarını katlamak için kendi az miktardaki sermayeleri ile PrimeXBT'den borç para alabilirler.

Marjin ticareti, açmak istediğiniz pozisyon için gerekli tutarın tamamını yatırmanız gerekmediği, ihtiyaç duyduğunuz fonların büyük bir kısmını borç alabileceğiniz anlamına gelir. İşleminiz başarılı olursa, kârınız katlanır, ancak Nikkei 225'teki işleminiz ters istikamette gelişirse kayıplarınız da katlanacaktır.

Kaldıraçlı Nikkei 225 ticaretinin faydaları

 • Katlanmış kârlarMarjin ticareti yatırılan tutarlardan daha büyük miktarlarla işlem yapabilmek olarak bilinir. Marjin ticareti potansiyel kârı artırmanın en etkili yollarından biridir
 • ÇeşitlendirmeMarjin ticareti, yatırımcının hesabında başka pozisyonlar açmak için kullanılabilecek sermaye kalması anlamına gelir. Çeşitlendirme piyasa riskini azaltmaya yarar.
 • Piyasa düşüşlerinden kazanma.Marjin ticareti, yatırımcılara hem yükselen hem de düşen piyasadan kâr elde etmek için uzun ve kısa pozisyonlar açma imkanı sunar.

Nikkei 225 kaldıraçlı işlem örneği

Örneğin, yatırımcı Nikkei 225'de 2.000 dolarlık bir uzun pozisyonu açar ve % 10 artarsa, 5x kaldıraç etkisiyle bu artış % 50 veya 1.000 dolar olur. Kaldıraç olmadan benzer bir spot işlem sadece % 10 veya 200 dolar kâr ile sonuçlanacaktır.

Yasal Uyarı: Marjin işlem doğası gereği açtığınız pozisyonun tersi yönünde hareket olması halinde ortaya çıkacak riske sahiptir. Asla % 100 kaldıraç kullanmamalı ve kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazlası ile işlem yapmamalısınız.

Geleneksel alım satımda normal takas
Geleneksel alım satımda normal takas
PrimeXBT'yle kaldıraçlı takas
PrimeXBT'yle kaldıraçlı takas

Nikkei 225 ticaretine nasıl başlanır

 • 1
  Hesabını oluştur
  <b>Hesap Oluşturun</b>Bir dakikadan daha az bir sürede PrimeXBT'de hesap açın. Başlamak için geçerli bir e-posta yazınız.
 • 2
  Hesabınıza para yatırın
  Kişisel yatırım hesabınıza kolayca para yatırın. Para yatırma işleminden herhangi bir ücret almıyoruz.
 • 3
  Ticarete başlayın
  İşlem platformuna ve hesabınıza ilk parayı yatırdıktan hemen sonra endeksler ile işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
Hemen hesap açın
Hesap açmak ücretsizdir, ve para yatırma veya işlem yapma zorunluluğu yoktur.
warning icon Risk Uyarısı: Sermayeniz risk altında. Kaldıraçlı ürünler herkes için uygun olmayabilir. Lütfen bizim Risk Açıklaması